

| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2.9 mm |
| Width | 1.6 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 5 |
| Height | 1.45 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1.2 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Circuits | 1 |
| Bandwidth | 900 MHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 days ago) |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Number of Channels | 1 |
| Slew Rate | 1.6 kV/µs |
| Output Current per Channel | 250 mA |
| Gain Bandwidth Product | 900 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 780 µV |
| Voltage Gain | 78 dB |
| Number of Amplifiers | 1 |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 81 dB |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 5 days ago) |
| Amplifier Type | High Speed Amplifier |
| Operating Supply Current | 15.5 mA |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 82 dB to 87 dB |
Stock: 25
Distributors
pcbx
Unit Price$5.37658
Ext.Price$5.37658
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $5.37658 | $5.37658 |
| 10 | $4.60522 | $46.05220 |
| 25 | $4.31253 | $107.81325 |
| 50 | $4.03844 | $201.92200 |
| 100 | $3.78174 | $378.17400 |
